czwartek, 2 września 2010

"Powrót do Ojczyzny" - Pomoc dla Polaków mieszkających w KazachstanieOstatni projekt, nad którym pracuję, jest szczególnie bliski mojemu sercu. Jest to produkcja wspomagająca inicjatywę Kuby Płażynskiego, która ma na celu pomoc Polakom mieszkającym w Kazachstanie. Pamiętajmy, że za Uralem, głównie w Kazachstanie, żyją nasi rodacy, o których nie wolno nam zapomnieć. Przesiedleni wbrew własnej woli stali się ofiarami bolesnej historii jaką przez długie lata doświadczał nasz kraj. Oni potrzebują naszej pomocy, naszego wsparcia, naszej inicjatywy. Oni liczą na nas, bo przecież na kogo mogą liczyć jak nie na nas. My Polacy mamy wobec nich szczególny obowiązek. Musimy zapewnić im jak najszybszy powrót do kraju!
Obecna ustawa repatriacyjna niestety nie spełnia swojego zadania. Przede wszystkim dlatego, że nakłada duże obciążenia na samorządy, któremu te nie są w stanie sprostać. W oparciu o fiasko tej ustawy powstał społeczny komitet "Powrót do Ojczyzny", którego mam zaszczyt być pełnomocnikiem. Komitet ten złożył w Sejmie projekt nowej ustawy o repatriacji.
100.000 podpisow aby pomóc naszym rodakom za granicą. Potrzebujemy waszego poparcia. Nie zwlekajcie, pomożcie nam przeforsować nową ustawę repartiacyjną, która otworzy drogę Polaków do ojczyzny. Oni mają do tego prawo takie samo jak my. Oni kochają Polskę tak jak my i pragną na zawsze połączyć się z ojczyzną. W ramach inicjatywy Kuby Płażyńskiego nakręciliśmy spot telewizyjny i dzingiel radiowy promujący akcję wspierająca powrót naszych rodaków do ojczyzny. Pamiętajcie liczymy na szlachetność waszego serca i liczymy na wasze podpisy!*W latach 30. i 40. tysiące Polaków zostalo deportowanych do Związku Radzieckiego. Przez lata nie mieli możliwosci powrotu. Dzisiaj możemy Im pomóc. Podpisz sie pod obywatelskim projektem Ustawy Repatriacyjnej.*

Więcej na: repatriacja.org.pl

Lista twórców:
Tomek Naumiuk - reżyseria / zdjęcia
Wojtek Włodarski - montaż
Hubert Dłużniewski - postprodukcja - televisor.pl
Maciek Wałachowski i Ivo Barycz - kierownictwo wszystkiego J
erzyPeliwo - dźwięk
Jacek Onaszkiewicz - udźwiękowienie - papryka.com.pl, K
rystian Kościjański - muzyka
Jacek Jamrozik - oświetlenie
Kasia Michowska & co - kostiumy
Paula Kołodziejak -make-up
Marcin / Macek - offensywa
Kędzior - pomysł/scenario
Wystąpili: Helena Sztyber, Helena Wałachowska, Agata Walachowska, Borys Jaźnicki, Adam Szyszkowski, Piotr Stella.
Dziękujemy: PKP Intercity, Muzeum Kolejnictwa.
Paweł Królikowski-popierający akcję.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza